Katar İngiltere'de yatırım yapıyor

Katar İngiltere'de yatırım yapıyor

İngiltere'de Katar ile İngiltere arasındaki ticari ilişkiler masaya yatırıldı.

Katar ve İngiltere'nin Brexit meselelerinde yaşanan ekonomik ablukaya rağmen, her iki ülke de ikili ticaret ve ticaret ilişkileri gelişti. 

Doha Bank Genel Müdürü Dr R Seetharaman, Qataris'in İngiltere genelinde çeşitli sanayi sektörlerine yatırım yapmayı hedeflediğini söyledi. 

Doha Bank'ın Londra'da, Le Meriden Piccadilly Oteli'nde ev sahipliği yaptığı "Katar - Fırsat Ülkeleri" konulu oturum yapıldı. 

Etkinliğe Doha Bank Group'un Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ibrahim Abdullah Al Malki, Hinduja Şirketler Grubunun Sanjay G Hinduja; Uluslararası Kalkınma ve BREXIT İlişkileri Müsteşarlığı Meclis Üyesi Sayın Baroness Verma; ve İngiltere'deki çeşitli hükümet, mali ve kurumsal kuruluşlardan yetkililer katıldı.

Seetharaman, "İngiltere'yi etkileyen Brexit gelişimi ve Katar'ı etkileyen ekonomik ablukaya rağmen İngiltere, Katar için her zaman önemli bir ticaret ve yatırım bölgesi olmayı sürdürdü. Bu nedenle Katar ve İngiltere aralarındaki artan sinerjik fırsatları keşfetmeye devam edebilecek" dedi. 

Seetharaman,"İngiltere'den yapılan gıda ithalatı, son ekonomik ablukadan sonra Katar'a geldi. İngiltere'nin gaz ithalatının yaklaşık üçte biri Katar'dan geliyor. Katar önümüzdeki üç ila beş yıl içinde, Katar'daki çeşitli yatırım fonları ve ilgili tarafları aracılığıyla İngiltere ekonomisine £ 5 milyar yatırım yapacak ve bu da İngiltere'deki başarılı yatırımlarına yeni bir katkı sağlayacak. Yatırımlar enerji, altyapı, emlak ve hizmetler üzerine yoğunlaşacak. Katar, İngiltere genelinde 40 milyar sterlin daha yatırım yaptı "diye ekledi. 

 

8.09.2017 (Haber Merkezi)