Katar İslam Sigorta Şirketi adını değiştirdi

Katar İslam Sigorta Şirketi adını değiştirdi

Katar ve dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden biri olan Katar İslam Sigorta Şirketi (QIIC), adını 'Grup İslami Sigorta Şirketi' olarak değiştirdi.

Katar Menkul Kıymetler Borsası ile düzenleyici bir dosyalamaya göre, şeriatla uyumlu sigorta hizmetleri sağlayıcısı dün Yönetim Kurulu'nun Katar Merkez Bankası'ndan şirket ismini değiştirmek için sigorta piyasası düzenleyicisi Katar Merkez Bankası'ndan (QCB) onay aldığını duyurdu.

Grup İslami Sigorta Şirketine Şirket ve grup için% 100 sahip olunan gayrimenkul şirketi kuracak.

Yönetim Kurulu, son zamanlarda yapılan toplantıda, şirketin isminin değiştirilmesi ve gerekli prosedürlerin devam ettirilmesini onaylamış ve Şirket Ana Sözleşmesi'ni düzenlemeler ve talimatlar doğrultusunda değiştirecek Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'na tavsiyelerde bulunmuştu.

1995 yılında kurulan Grup, havacılık, denizcilik, navlun, bankacılık, elektronik, bilgisayar, inşaat, mühendislik, enerji ve tarım sigortası dahil olmak üzere iş dünyası için geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Aynı zamanda şirketin resmi web sitesinde bulunan bilgilere göre, şirket binaları için Balsam tıbbi planları ve Aman Takaful (hayat) sigorta poliçeleri şirket çalışanları için bireysel, aile ve grup halinde mevcut.

27.08.2018 (Haber Merkezi)