Katar Yatırım fonu genişliyor

Katar Yatırım fonu genişliyor

Katar'ın devlet servet fonu olan Qatar Investment Authority (QIA), kredisini yüzde 5,21'e çıkararak Credit Suisse'deki en büyük yatırımcı oldu.

Küresel finansal hizmetler şirketi Credit Suisse, Zürih, İsviçre merkezli ve 50'den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

QNA, “Qatar Investment Authority, İsviçre'nin Credit Suisse'deki en büyük yatırımcısı haline geldi ve hisselerini% 5.21'e yükselttikten sonra, İsviçre bankasının en büyük yatırımcısı haline getirdi” dedi. 

2005'ten beri QIA, geniş bir yelpazedeki varlık sınıfları ve bölgelerini kapsayan büyük bir küresel portföy oluşturdu. QIA, varlıkları dinamik ve esnek bir şekilde tahsis eder. Bu yaklaşımla, hem uzun vadeli fırsatları tanımlamak hem de cesur, akıllı yatırımlar yapmak için mükemmel bir sicil kaydetti.

Qatar Investment Authority fonu, hisse senetleri, tahviller, gayrimenkuller, kıymetli madenler gibi gerçek ve finansal varlıklara ya da özel sermaye fonu ya da hedge fonları gibi alternatif yatırımlara yatırım yapan devlete ait bir yatırım fonu.

QIA, Endonezya'nın turizm sektörünü canlandırmada çok önemli bir rol oynamakta. Bu ayın başlarında Katar ve Endonezya, Endonezya'da turizm sektörünün geliştirilmesi konusunda bir mutabakat zaptı imzaladılar.

Bu anlaşmada, QIA, Endonezya hükümeti tarafından seçilen 10 bölgede bir dizi turizm projesi için 500 milyon dolar yatırım yapacak.

 

 
25.08.2018 (Haber Merkezi)